Bieg Kościuszkowski

Data publikacji: 24.03.2020

Każdego roku 24 marca to szczególna data dla Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Historycznie tego dnia w 1794 roku odbyła się Insurekcja Kościuszkowska - narodowe powstanie przeciwko Prusom i Rosji, a od 1977 roku w rocznicę tego wydarzenia o godzinie 12:00 lekkoatleci reprezentujący naszą uczelnię stają na starcie i rywalizują z reprezentacjami krakowskich szkół wyższych, służb mundurowych i klubów sportowych w ramach Ulicznego Biegu Sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki, popularnie zwanym Biegiem Kościuszkowskim.

Za oknami piękna pogoda, niczym "na zamówienie", ale dziś ten bieg nie odbędzie się. Z bólem serca musieliśmy odwołać naszą imprezę. Czy pobiegniemy w tym roku? Niczego nie deklarujemy, zobaczymy co przyniesie przyszłość, która tak dynamicznie się zmienia...

Mimo to myślami jesteśmy przy wydarzeniach z 1794 roku, które są jednym z najważniejszych momentów w życiorysie naszego patrona - Tadeusza Kościuszki.

Zapraszamy serdecznie na naszą stronę internetową, gdzie można znaleźć informacje o Biegu Kościuszkowskim:

fot. Jan Zych