Spotkanie towarzyskie GET-TOGETHER z laureatami Złotej Księgi

Zapraszamy na uroczyste spotkanie towarzyskie ze Złotymi Wychowankami Politechniki Krakowskiej, które odbędzie się o godz. 15:00 w pięknych i przestronnych, nawiązujących do atmosfery XIX w., wnętrzach restauracji Hotelu Polskiego Pod Białym Orłem, unikalnego architektonicznie budynku wpisanego do rejestru zabytków. Kunszt szefa kuchni oraz profesjonalna obsługa zadba o idealną organizację uroczystego obiadu. Gospodarzem miejsca jest hrabia Jerzy Donimirski, Złoty Wychowanek Politechniki Krakowskiej.

 

Zaplecze hotelu umożliwia zachowanie bezpiecznego dystansu, dlatego gorąco zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tym spotkaniu, które jest również pretekstem do podtrzymania więzi z Uczelnią oraz kuluarowych rozmów w gronie przyjaciół z Politechniki Krakowskiej.

 

Koszt uczestnictwa 110 zł/os ( obiad, napoje, degustacja wina) .

Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28.09.2020 r.

i przelew na konto SWPK 51 2490 0005 0000 4500 8827 0915 (Alior Bank)

 

Szczegóły w załączonym Zaproszeniu.

 

Wkrótce poznamy tegorocznych Laureatów Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej

W dniu 2 października o godz. 13:00 na Sali Senackiej PK odbędą się uroczystości Wpisu do Złotej Księgi oraz wręczenia pamiątkowego dyplomu Laureatom XXII Edycji Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej.

W tym roku zaszczytne wyróżnienie wręczone zostanie siedmiu wybitnym absolwentkom i absolwentom naszej uczelni.

Informujemy, że z uwagi na możliwe zagrożenie Covid-19  i konieczność zapewnienia reżimu sanitarnego uroczystość na Sali Senackiej będzie miała charakter kameralny i odbędzie się w wąskim gronie tegorocznych Laureatów Złotej Księgi, Jego Magnificencji Rektora PK, dziekanów wydziałów nagrodzonych absolwentów oraz przedstawicieli Kapituły Złotej Księgi i Zarządu SWPK.

 

W planie jest transmisja tego wydarzenia na FB Stowarzyszenia i Politechniki Krakowskiej:

SWPK https://www.facebook.com/StowarzyszenieWychowankowPK/

PK https://www.facebook.com/search/top/?q=politechnika%20krakowska%20im.%20tadeusza%20ko%C5%9Bciuszki&epa=SEARCH_BOX

 

Znamy szczegółowy scenariusz inauguracji 76. roku akademickiego na PK

2 października o godz. 10.30 na Politechnice Krakowskiej odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego 2020/21. Ze względu na środki bezpieczeństwa i ograniczenia związane z przeciwdziałaniem zakażeniom koronawirusem SARS-CoV-2, wydarzenie będzie miało formę nieco inną niż w poprzednich latach. Inaugurację 76. roku akademickiego na PK poprzedzi msza św., która zostanie odprawiona w Bazylice św. Floriana przy ul. Warszawskiej 1 o godz. 9.00.

Nie odbędzie się tradycyjny pochód z kościoła na kampus Politechniki Krakowskiej do Międzywydziałowego Centrum Edukacyjno-Badawczego „Działownia” – miejsca uroczystości. Ponadto – ze względu na środki bezpieczeństwa – liczba uczestników wydarzenia została ograniczona. Uroczystość będzie jednak transmitowana online za pośrednictwem serwisu głównego uczelni: www.pk.edu.pl, do udziału w inauguracji on-line zaproszeni są wszyscy pracownicy i studenci PK.

W programie uroczystości wystąpienie ustępującego i nowego rektora PK, przekazanie insygniów władzy rektorskiej prof. dr. hab. inż. arch. Andrzejowi Białkiewiczowi, immatrykulacja studentów, wykład prof. dr. hab. inż. Kazimierza Flagi, dr. h.c. mult, Rektora PK w latach 1996-2002, pt. „Refleksje na temat powstania Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w 75-lecie jej istnienia” oraz emisja jubileuszowego filmu na 75-lecie uczelni.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”.

Więcej o inauguracji na PK:

https://www.pk.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3542:2-pazdziernika-politechnika-krakowska-zainauguruje-76-rok-akademicki&catid=49&lang=pl&Itemid=1218

 

#PomagamSWPK

Data publikacji: 17.04.2020

Jak wiecie z przekazów medialnych na Politechnice Krakowskiej trwa akcja pomocy dla krakowskich służb medycznych ratujących życie pacjentom z koronawirusem, m.in. na Wydziałach drukowane są przyłbice dla szpitali - dla lekarzy, pielęgniarek, służb ratowniczych.
Aktualnie potrzebne są skoroszyty – takie w jakie wpina się dokumenty, oraz sztywne folie - takie jak do slajdów, czy prezentacji. Jaki z nich użytek? Ze skoroszytów z transparentnej części robi się przód przyłbic, a a z kolorowej (nieprzezroczystej) części paski mocujące do drukowanych przyłbic. Sztywne folie dziurkuje się i mocuje na wydrukowanym stelażu. Potrzebne są też zszywacze i zszywki, którymi mocuje się te elementy na stelażach.
Dlatego zwracamy się z prośbą i zapytaniem o sprawdzenie, czy ktoś z Państwa ma dostępne i może przekazać nieodpłatnie przeźroczyste skoroszyty i folie oraz zszywki. Potrzebne są każde ilości.
Osoby posiadające te materiały proszone są o przesłanie informacji na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podanie nr telefonu - uzgodnimy szczegóły odbioru.

Data publikacji: 11.04.2020