Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej SWPK

Z dumą informujemy, że Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej SWPK prof. dr hab. Krystyna Wieczorek-Ciurowa będzie reprezentować nasze Stowarzyszenie w nowej Radzie Muzeum Politechniki Krakowskiej.
Członkowie Rady zostali powołani na okres do 31 grudnia 2023 r.

Zostań studenckim ambasadorem!

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki inauguruje nowy program "Ambasadorki/Ambasadorzy Politechniki Krakowskiej".

Studentki i studenci odwiedzą szkoły, których absolwentami, a spotkania z uczniami będą okazją do tego, by opowiedzieć o studiach na Politechnice Krakowskiej, przedstawić ofertę edukacyjną uczelni i życie studenckie.

Podoba Ci się ten projekt? Przekaż dalej - chęć uczestnictwa w projekcie można zgłaszać do 15 lutego przez wypełnienie formularza lub za pośrednictwem Facebooka albo pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Ważne informacje

1. Bieżące informacje i relacje z minionych wydarzeń
Informacje będą zamieszczane na stronie internetowej i facebooku Stowarzyszenia
- http://www.swpk.pk.edu.pl/ lub http://www.swpk.pl/
- https://www.facebook.com/StowarzyszenieWychowankowPK/
oraz przesyłane Państwu drogą korespondencyjną (e-mail)

Kalendarz wydarzeń

Bieżące informacje i relacje z minionych wydarzeń

KALENDARZ WYDARZEŃ 2020 R

1. Bal Karnawałowy „1001 Nocy”
- 15.02.2020 (sobota), Hotel Metropolo by Golden Tulip Kraków
- organizatorzy: MOIB, ZMRP, NOT, SIKT, SWPK

Ostatnie pożegnanie

ŚP. Janusz Wojtyczek (1937–2020)
 

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 29 stycznia 2020 roku zmarł w Krakowie dr inż. Janusz Wojtyczek utalentowany naukowiec, badacz i konstruktor, łączący pracę naukową z zastosowaniami przemysłowymi.

Dr inż. Janusz Wojtyczek ur. 7 sierpnia 1937 r. w Krośnie. W 1955 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Krośnie, a następnie podjął studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Po studiach podjął pracę naukowo-badawczą w Instytucie Obróbki Skrawaniem w Krakowie. Efektem jego działalności badawczej było uzyskanie tytułu doktora nauk technicznych w 1973 r.